Taśma LED

Taśma LED

Coraz częściej w nowoczesnym budownictwie wykorzystuje się diody LED. Dzieje się tak ze względu na ich energooszczędność, dużą wydajność, a także z przyczyn czysto estetycznych. Taśma LED jest w stanie bardzo efektownie oświetlić różne pomieszczenia. Dzięki temu staną się one bardzo przytulne, a jednocześnie oryginalne.

Taśma LED to cienkie, samoprzylepne paski, na których znajdują się małe diody. Wykonana jest z elastycznego tworzywa sztucznego. Jej montaż jest bardzo łatwy, ze względu na to, że jest z jednej strony samoprzylepna, a także dlatego, że zwykle nie wymaga dodatkowych narzędzi czy elementów. Projektowana jest również w ten sposób, aby łatwo było ją przyciąć i odpowiednio dopasować.

Przy wybieraniu odpowiedniej taśmy LED warto się zastanowić, jaki jej typ nas interesuje. Dostępne są bowiem taśmy z diodami, które emitują różne barwy światła, a także są rozmieszczone w różnych odległościach. Im diody znajdują się bliżej siebie, tym światło jest bardziej intensywne. Diody mają również różną moc, co także jest ważne podczas wybierania odpowiedniej taśmy LED.sitemap